Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy AD8302ARU-REEL7,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Series: | - |
| RF Type: | General Purpose |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input Range: | -60dBm ~ 0dBm |
| Frequency: | 2.7GHz |
| Detailed Description: | RF Detector IC General Purpose 2.7GHz -60dBm ~ 0dBm ±0.5dB 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Current - Supply: | 23mA |
| Base Part Number: | AD8302 |
| Accuracy: | ±0.5dB |
| Email: |