| Voltage - Supply: | -80 V ~ -9 V |
|---|
| Type: | Hot Swap Controller |
|---|
| Supplier Device Package: | 10-VSSOP |
|---|
| Series: | - |
|---|
| Programmable Features: | Circuit Breaker, Current Limit, Fault Timeout, OVP, UVLO |
|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
|---|
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
|---|
| Other Names: | LM5067MMX-1
LM5067MMX-1-ND |
|---|
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
|---|
| Number of Channels: | 1 |
|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|
| Internal Switch(s): | No |
|---|
| Features: | Latched Fault |
|---|
| Feature Pins: | OVLO, PGD, PWR, TIMER, (UVLO, EN) |
|---|
| Detailed Description: | Hot Swap Controller 1 Channel -48V 10-VSSOP |
|---|
| Current - Supply: | 2mA |
|---|
| Current - Output (Max): | - |
|---|
| Base Part Number: | LM5067 |
|---|
| Applications: | -48V |
| Email: | |