Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy TMS320F28374SPZPT,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.14 V ~ 3.47 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 100-HTQFP (14x14) |
| Speed: | 200MHz |
| Series: | C2000™ C28x Delfino™ |
| RAM Size: | 66K x 16 |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Program Memory Size: | 512KB (256K x 16) |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 100-TQFP Exposed Pad |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TJ) |
| Number of I/O: | 41 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size: | - |
| Detailed Description: | C28x C2000™ C28x Delfino™ Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 200MHz 512KB (256K x 16) FLASH 100-HTQFP (14x14) |
| Data Converters: | A/D 14x12b, D/A 3x12b |
| Core Size: | 32-Bit Single-Core |
| Core Processor: | C28x |
| Connectivity: | CANbus, I²C, McBSP, SCI, SPI, uPP, UART/USART, USB |
| Email: |