Images are for reference only.
Check Product Specifications and description for product details.
If you are interested to buy TMS320F28334PTPS,Just Email us.
Sales@BesenChips.com
our sales team will send you quotation within 24 hours
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.805 V ~ 1.995 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 176-HLQFP (24x24) |
| Speed: | 150MHz |
| Series: | C2000™ C28x Delfino™ |
| RAM Size: | 34K x 16 |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Program Memory Size: | 256KB (128K x 16) |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 176-LQFP Exposed Pad |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O: | 88 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size: | - |
| Detailed Description: | C28x C2000™ C28x Delfino™ Microcontroller IC 32-Bit 150MHz 256KB (128K x 16) FLASH 176-HLQFP (24x24) |
| Data Converters: | A/D 16x12b |
| Core Size: | 32-Bit |
| Core Processor: | C28x |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, McBSP, SCI, SPI, UART/USART |
| Base Part Number: | TMS320F28334 |
| Email: |