Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy PA76,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 5 V ~ 40 V, ±2.5 V ~ 20 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1.5mV |
| Supplier Device Package: | TO-3-8 |
| Slew Rate: | 1.4 V/µs |
| Series: | Apex Precision Power® |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | TO-3-8 |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 598-1349 598-2157-5 598-2157-5-ND |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 1.4MHz |
| Detailed Description: | Power Amplifier 2 Circuit TO-3-8 |
| Current - Supply: | 18mA |
| Current - Output / Channel: | 2.5A |
| Current - Input Bias: | 100nA |
| Base Part Number: | PA76 |
| Amplifier Type: | Power |
| Email: |