Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy ERA-1ARC3401C,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Tolerance: | ±0.25% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Series: | ERA-1A |
| Resistance: | 3.4 kOhms |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Other Names: | ERA1ARC3401C P121589TR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 3.4 kOhms ±0.25% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film |
| Composition: | Thin Film |
| Email: |