Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy DP83840AVCE,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 100-MQFP (14x20) |
| Standards: | 10/100 Base-T/TX PHY |
| Series: | - |
| Protocol: | Ethernet |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 100-BQFP |
| Other Names: | *DP83840AVCE |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | - |
| Function: | Physical Layer Controller |
| Detailed Description: | Ethernet Physical Layer Controller 10/100 Base-T/TX PHY 100-MQFP (14x20) |
| Current - Supply: | 335mA |
| Base Part Number: | DP83840 |
| Email: |