Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy 9T06031A36R0DAHFT,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Tolerance: | ±0.5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | RT |
| Resistance: | 36 Ohms |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Other Names: | 2390 604 63609 239060463609 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 36 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film |
| Composition: | Thin Film |
| Email: |