Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy MXL1013DS8+T,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 5V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset (Max): | 300µV |
| Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Propagation Delay (Max): | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Elements: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Hysteresis: | - |
| Detailed Description: | Comparator General Purpose 8-SOIC |
| Current - Quiescent (Max): | 550µA |
| Current - Output (Typ): | - |
| Current - Input Bias (Max): | 30nA |
| CMRR, PSRR (Typ): | 114dB CMRR, 117dB PSRR |
| Email: |