Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy MPC8245TZU266D,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - I/O: | 3.3V |
|---|---|
| USB: | - |
| Supplier Device Package: | 352-TBGA (35x35) |
| Speed: | 266MHz |
| Series: | MPC82xx |
| Security Features: | - |
| SATA: | - |
| RAM Controllers: | SDRAM |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 352-LBGA |
| Other Names: | 935316717557 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Graphics Acceleration: | No |
| Ethernet: | - |
| Display & Interface Controllers: | - |
| Detailed Description: | PowerPC 603e Microprocessor IC MPC82xx 1 Core, 32-Bit 266MHz 352-TBGA (35x35) |
| Core Processor: | PowerPC 603e |
| Co-Processors/DSP: | - |
| Base Part Number: | MPC8245 |
| Additional Interfaces: | I²C, I²O, PCI, UART |
| Email: |