Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy MMBZ5246BLT1G,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 16V |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 (TO-236) |
| Series: | - |
| Power - Max: | 225mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | MMBZ5246BLT1GOSCT |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 36 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt): | 17 Ohms |
| Detailed Description: | Zener Diode 16V 225mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 12V |
| Base Part Number: | MMBZ5246B |
| Email: |