Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy MF-MSMF110/24X-2,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Max: | 24V |
|---|---|
| Type: | Polymeric |
| Time to Trip: | 500ms |
| Thickness (Max): | 0.033" (0.85mm) |
| Size / Dimension: | 0.181" L x 0.128" W (4.60mm x 3.24mm) |
| Series: | Multifuse®, MF-MSMF |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max): | 180 mOhms |
| Resistance - Initial (Ri) (Min): | 60 mOhms |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric), Concave |
| Other Names: | MF-MSMF110/24X-2TR MFMSMF11024X2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Detailed Description: | Polymeric PTC Resettable Fuse 24V 1.1A Ih Surface Mount 1812 (4532 Metric), Concave |
| Current - Trip (It): | 2.2A |
| Current - Max: | 20A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 1.1A |
| Approvals: | cURus, TUV |
| Email: |