Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy MC14541BDR2G,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 18 V |
|---|---|
| Type: | Programmable Timer |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | MC14541BDR2GOSCT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 3MHz |
| Detailed Description: | Programmable Timer IC 3MHz 14-SOIC |
| Current - Supply: | 15µA |
| Count: | - |
| Base Part Number: | MC14541B |
| Email: |