Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy MC14053BDR2G,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply, Single (V+): | 3 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Dual (V±): | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | - |
| Switch Circuit: | SPDT |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | MC14053BDR2GOSTR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| On-State Resistance (Max): | 280 Ohm |
| Number of Circuits: | 3 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 2:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3 Circuit IC Switch 2:1 280 Ohm 16-SOIC |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 100nA |
| Crosstalk: | - |
| Charge Injection: | - |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 10 Ohm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 7.5pF |
| Base Part Number: | MC14053B |
| -3db Bandwidth: | 17MHz |
| Email: |