Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy MC14008BDR2G,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Supply Voltage: | 3 V ~ 18 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | 4000B |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | MC14008BDR2G-ND MC14008BDR2GOSTR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Bits: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Logic Type: | Full Adder |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Full Adder IC 16-SOIC |
| Base Part Number: | 4008 |
| Email: |