Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy MBRS130LT3G,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 445mV @ 2A |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Supplier Device Package: | SMB |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Other Names: | MBRS130LT3GOSTR |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 23 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Schottky |
| Detailed Description: | Diode Schottky 30V 2A Surface Mount SMB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1mA @ 30V |
| Current - Average Rectified (Io): | 2A |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Base Part Number: | MBRS130 |
| Email: |