Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy M74HCT74RM13TR,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | D-Type |
| Trigger Type: | Positive Edge |
| Series: | 74HCT |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | Differential |
| Other Names: | 497-1923-2 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Elements: | 2 |
| Number of Bits per Element: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 33ns @ 4.5V, 50pF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance: | 5pF |
| Function: | Set(Preset) and Reset |
| Current - Quiescent (Iq): | 2µA |
| Current - Output High, Low: | 4mA, 4mA |
| Clock Frequency: | 48MHz |
| Base Part Number: | 74HCT74 |
| Email: |