Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy LTM4650AIV#PBF,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | 0.6 ~ 5.5 V |
| Voltage - Output 1: | 0.6 ~ 5.5 V |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 16V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Size / Dimension: | 0.63" L x 0.63" W x 0.17" H (16.0mm x 16.0mm x 4.4mm) |
| Series: | µModule® |
| Package / Case: | 144-BBGA Module |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Efficiency: | - |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 2 Output 0.6 ~ 5.5 V 0.6 ~ 5.5 V 25A, 25A 4.5V - 16V Input |
| Current - Output (Max): | 25A, 25A |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: |