Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy LTM4601HVIV#PBF,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Output 3: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 0.6 ~ 5 V |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 28V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package: | 118-LGA (15x15) |
| Size / Dimension: | 0.59" L x 0.59" W x 0.11" H (15.0mm x 15.0mm x 2.8mm) |
| Series: | µModule® |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 118-BLGA Module |
| Other Names: | LTM4601HEIV#PBF LTM4601HEIV#PBF-ND LTM4601HVIVPBF |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | OVP, SCP, UVLO |
| Efficiency: | 95% |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.6 ~ 5 V 12A 4.5V - 28V Input |
| Current - Output (Max): | 12A |
| Base Part Number: | LTM4601 |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: |