Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy LMZ12010TZE/NOPB,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Output 3: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 0.8 ~ 6 V |
| Voltage - Input (Min): | 6V |
| Voltage - Input (Max): | 20V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Size / Dimension: | 0.59" L x 0.59" W x 0.23" H (15.0mm x 15.0mm x 5.9mm) |
| Series: | SIMPLE SWITCHER® |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | TO-PMOD-11, Power Module |
| Other Names: | 296-40327-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | UVLO |
| Efficiency: | 92% |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.8 ~ 6 V 10A 6V - 20V Input |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: |