Images are for reference only.
Check Product Specifications and description for product details.
If you are interested to buy LM386M-1/NOPB,Just Email us.
Sales@BesenChips.com
our sales team will send you quotation within 24 hours
| Voltage - Supply: | 4 V ~ 12 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | *LM386M-1/NOPB 296-44413-5 LM386M-1/NOPB-ND LM386M1NOPB |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 325mW x 1 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-SOIC |
| Base Part Number: | LM386 |
| Email: |