Images are for reference only.
Check Product Specifications and description for product details.
If you are interested to buy LM3671TL-2.5/NOPB,Just Email us.
Sales@BesenChips.com
our sales team will send you quotation within 24 hours
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.5V |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage - Input (Min): | 2.7V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Topology: | Buck |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Supplier Device Package: | 5-DSBGA (1.41x1.08) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 5-WFBGA, DSBGA |
| Output Type: | Fixed |
| Output Configuration: | Positive |
| Other Names: | LM3671TL-2.5/NOPBTR LM3671TL-2.5TR LM3671TL-2.5TR-ND LM3671TL25NOPB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Step-Down |
| Frequency - Switching: | 2MHz |
| Detailed Description: | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 2.5V 1 Output 600mA 5-WFBGA, DSBGA |
| Current - Output: | 600mA |
| Base Part Number: | LM3671 |
| Email: |