Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy LM2903DMR2G,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2 V ~ 36 V, ±1 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset (Max): | 7mV @ 30V |
| Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | Micro8™ |
| Series: | - |
| Propagation Delay (Max): | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | CMOS, DTL, ECL, MOS, Open-Collector, TTL |
| Other Names: | LM2903DMR2GOS LM2903DMR2GOS-ND LM2903DMR2GOSTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of Elements: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Hysteresis: | - |
| Detailed Description: | Comparator General Purpose CMOS, DTL, ECL, MOS, Open-Collector, TTL Micro8™ |
| Current - Quiescent (Max): | 2.5mA |
| Current - Output (Typ): | 16mA @ 5V |
| Current - Input Bias (Max): | 0.25µA @ 5V |
| CMRR, PSRR (Typ): | - |
| Base Part Number: | LM2903 |
| Email: |