Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy IRFL110TRPBF,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 4V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | SOT-223 |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 540 mOhm @ 900mA, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 2W (Ta), 3.1W (Tc) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-261-4, TO-261AA |
| Other Names: | IRFL110PBFTR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 180pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 8.3nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 100V |
| Detailed Description: | N-Channel 100V 1.5A (Tc) 2W (Ta), 3.1W (Tc) Surface Mount SOT-223 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 1.5A (Tc) |
| Email: |