Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy IR2156STRPBF,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply: | 10.5 V ~ 16.5 V |
|---|---|
| Type: | Ballast Controller |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | IR2156SPBFTR IR2156STRPBF-ND IR2156STRPBFTR-ND SP001576046 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 39 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 36kHz ~ 44kHz |
| Dimming: | No |
| Current - Supply: | 10mA |
| Current - Output Source/Sink: | - |
| Base Part Number: | IR2156SPBF |
| Email: |