Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy INA210BQDCKRQ1,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.7 V ~ 26 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 0.55µV |
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Slew Rate: | 0.4 V/µs |
| Series: | Automotive, AEC-Q100, Zero-Drift |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 296-44263-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 14kHz |
| Detailed Description: | Current Sense Amplifier 1 Circuit SC-70-6 |
| Current - Supply: | 65µA |
| Current - Input Bias: | 28µA |
| Amplifier Type: | Current Sense |
| Email: |