Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy HSMS-282B-TR1G,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 15V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SOT-323 |
| Series: | - |
| Resistance @ If, F: | 12 Ohm @ 5mA, 1MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | 516-3239-2 HSMS-282B-TR1G-ND |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Schottky - Single |
| Detailed Description: | RF Diode Schottky - Single 15V 1A SOT-323 |
| Current - Max: | 1A |
| Capacitance @ Vr, F: | 1pF @ 0V, 1MHz |
| Email: |