Images are for reference only.
Check Product Specifications and description for product details.
If you are interested to buy Intersil HIN232ACBNZ-T,Just Email us.
Sales@BesenChips.com
our sales team will send you quotation within 24 hours
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Transceiver |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | - |
| Receiver Hysteresis: | 500mV |
| Protocol: | RS232 |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | HIN232ACBNZ-TCT |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 2/2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | Full |
| Detailed Description: | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SOIC |
| Data Rate: | 230kbps |
| Base Part Number: | HIN232A |
| Email: |