Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy DMN601DMK-7,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.5V @ 1mA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SOT-26 |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 2.4 Ohm @ 200mA, 10V |
| Power - Max: | 700mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Other Names: | DMN601DMK-7-F DMN601DMK-FDITR DMN601DMK-FDITR-ND DMN601DMK-FTR DMN601DMK-FTR-ND DMN601DMK7 DMN601DMKDITR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 50pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 304nC @ 4.5V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 60V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 60V 510mA 700mW Surface Mount SOT-26 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 510mA |
| Base Part Number: | DMN601DMK |
| Email: |