Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy DMG1013T-7,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±6V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | SOT-523 |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 700 mOhm @ 350mA, 4.5V |
| Power Dissipation (Max): | 270mW (Ta) |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SOT-523 |
| Other Names: | DMG1013T-7DICT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 32 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 59.76pF @ 16V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 0.622nC @ 4.5V |
| FET Type: | P-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 1.8V, 4.5V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 20V |
| Detailed Description: | P-Channel 20V 460mA (Ta) 270mW (Ta) Surface Mount SOT-523 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 460mA (Ta) |
| Email: |