Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy CS4396-KSZ,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage Supply Source: | Analog and Digital |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.25 V |
| Type: | DAC, Audio |
| Supplier Device Package: | 28-SOIC |
| Series: | - |
| Sampling Rate (Per Second): | 192k |
| Resolution (Bits): | 24 b |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Number of Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | DAC, Audio 24 bit 192k I²S 28-SOIC |
| Data Interface: | I²S |
| Base Part Number: | CS4396 |
| Email: |