Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy BZT52-B33X,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 33V |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Tolerance: | ±2.12% |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Power - Max: | 590mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Other Names: | 1727-7677-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohms |
| Detailed Description: | Zener Diode 33V 590mW ±2.12% Surface Mount SOD-123 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50nA @ 23.1V |
| Email: |