Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy BD9270F-E2,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply: | 8.5 V ~ 19 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 24-SOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-SOIC (0.213", 5.40mm Width) |
| Other Names: | BD9270FE2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Inverter Controller PMIC 24-SOP |
| Current - Supply: | 30µA |
| Base Part Number: | BD9270 |
| Applications: | Inverter Controller |
| Email: |