Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy BC337-40ZL1G,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 45V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 700mV @ 50mA, 500mA |
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 625mW |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Other Names: | BC337-40ZL1G-ND BC337-40ZL1GOSTB BC337-40ZL1GOSTB-ND-ND BC33740ZL1G |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 210MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 45V 800mA 210MHz 625mW Through Hole TO-92-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 250 @ 100mA, 1V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 800mA |
| Base Part Number: | BC337 |
| Email: |