Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy BAV99WT-TP,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.25V @ 150mA |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 75V |
| Supplier Device Package: | SOT-323 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series: | - |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4ns |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | BAV99WTTPMSCT |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Standard |
| Diode Configuration: | 1 Pair Series Connection |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 75V 150mA Surface Mount SC-70, SOT-323 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2.5µA @ 75V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 150mA |
| Base Part Number: | BAV99WT |
| Email: |