Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy ADA4851-2WYRMZ-R7,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.7 V ~ 12 V, ±1.35 V ~ 6 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 600µV |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Slew Rate: | 375 V/µs |
| Series: | Automotive |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | ADA4851-2WYRMZ-R7-ND ADA4851-2WYRMZ-R7TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP |
| Current - Supply: | 2.9mA |
| Current - Output / Channel: | 83mA |
| Current - Input Bias: | 2.2µA |
| Base Part Number: | ADA4851 |
| Amplifier Type: | Voltage Feedback |
| -3db Bandwidth: | 105MHz |
| Email: |