Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy AD9838ACPZ-RL7,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Tuning Word Width (Bits): | - |
| Supplier Device Package: | 20-LFCSP-WQ (4x4) |
| Series: | - |
| Resolution (Bits): | 10 b |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Other Names: | AD9838ACPZ-RL7-ND AD9838ACPZ-RL7TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Master fclk: | 5MHz |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Direct Digital Synthesis IC 10 b 5MHz 20-LFCSP-WQ (4x4) |
| Base Part Number: | AD9838 |
| Email: |