Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy ACPL-332J-500E,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply: | 15 V ~ 30 V |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.6V |
| Technology: | Optical Coupling |
| Supplier Device Package: | 16-SO |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | 50ns, 50ns |
| Pulse Width Distortion (Max): | 100ns |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 250ns, 250ns |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | 516-3197-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2.5A Gate Driver Optical Coupling 5000Vrms 1 Channel 16-SO |
| Current - Peak Output: | 2.5A |
| Current - Output High, Low: | 2A, 2A |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 25mA |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 15kV/µs |
| Approvals: | CSA, IEC/EN/DIN, UR |
| Email: |