Images are for reference only.
Check Product Specifications and description for product details.
If you are interested to buy Nexperia 74HCT3G04DP,125,Just Email us.
Sales@BesenChips.com
our sales team will send you quotation within 24 hours
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Series: | 74HCT |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Other Names: | 1727-6636-6 568-8920-6 568-8920-6-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Inputs: | 3 |
| Number of Circuits: | 3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 18ns @ 4.5V, 50pF |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Logic Type: | Inverter |
| Logic Level - Low: | 0.8V |
| Logic Level - High: | 2V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Inverter IC 3 Channel 8-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max): | 1µA |
| Current - Output High, Low: | 4mA, 4mA |
| Base Part Number: | 74HCT3G04 |
| Email: |