Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy 74HCT2G14GW-Q100H,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 6-TSSOP |
| Series: | Automotive, AEC-Q100, 74HCT |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | 1727-1179-2 568-10359-2 568-10359-2-ND 74HCT2G14GW-Q100,125 74HCT2G14GW-Q100H-ND 935301617125 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Inputs: | 2 |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 32ns @ 4.5V, 50pF |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Logic Type: | Inverter |
| Logic Level - Low: | 0.5 V ~ 0.6 V |
| Logic Level - High: | 1.9 V ~ 2.1 V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Schmitt Trigger |
| Detailed Description: | Inverter IC 2 Channel Schmitt Trigger 6-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max): | 1µA |
| Current - Output High, Low: | 4mA, 4mA |
| Base Part Number: | 74HCT2G14 |
| Email: |