Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
If you are interested to buy 74HCT1G04GV-Q100H,Just Email us.
sales@besenchips.com
our sales team will reply you within 24 hours
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 5-TSOP |
| Series: | 74HCT |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Other Names: | 935299996125 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Inputs: | 1 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 10ns @ 4.5V, 50pF |
| Logic Type: | Inverter |
| Logic Level - Low: | 0.8V |
| Logic Level - High: | 2V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Inverter IC 1 Channel 5-TSOP |
| Current - Quiescent (Max): | 20µA |
| Current - Output High, Low: | 2mA, 2mA |
| Base Part Number: | 74HCT1G04 |
| Email: |